You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Od czego zależy cena ekranu diodowego?

Dowiedz się, w jaki sposób dokonać zakupu ekranu diodowego w odpowiedniej cenie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

STOPIEŃ OCHRONY IP

Kody IP dla wyświetlaczy LED są kluczowe w określeniu właściwego wyboru produktu, w zależności od jego zastosowania i miejsca instalacji. Najważniejszym czynnikiem jest to, czy ekran diodowy będzie używany wewnątrz czy na zewnątrz budynku.

Zdecydowanie zaleca się, aby zewnętrzne ekrany diodowe do wynajęcia (do użytku tymczasowego) oraz na sceny posiadały minimalny stopień ochrony IP65 z przodu i IP54 z tyłu. Zewnętrzne ekrany diodowe zainstalowane na stałe, które są stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, muszą posiadać co najmniej kod IP65 zarówno dla części przedniej jak i tylnej. Lokalizacja, w której zostanie zainstalowany telebim jest czynnikiem decydującym w celu określenia dokładnych wymagań w zakresie ochrony IP (lokalizacja charakteryzująca się klimatem o wysokiej wartości procentowej wilgotności lub w pobliżu morza będzie wymagała odmiennych rozwiązań niż lokalizacja o klimacie suchym).

Wewnętrzne ekrany diodowe zazwyczaj wymagają niższego kodu IP niż zewnętrzne, lecz również w tym przypadku istotne jest określenie warunków środowiska wewnętrznego, w którym zostanie zainstalowany telebim, ponieważ może on być w dalszym ciągu narażony na kurz, a także na wilgoć i dlatego wymaga stopnia IP podobnego do zewnętrznego ekranu diodowego.

Im wyższy stopień ochrony IP, tym wyższa cena ekranu diodowego, ponieważ stanowi to gwarancję jego żywotności w czasie.

ROZDZIELCZOŚĆ (PIXEL PITCH LUB ROZSTAW PIKSELI)

Rozdzielczość ekranu diodowego jest wskazywana przez wartość określaną mianem Pixel Pitch lub rozstawu pikseli. Co to jest Pixel Pitch? Jest to gęstość diod LED, które tworzą poszczególne panele ekranu diodowego: innymi słowy, wartość Pixel Pitch określa odległość w mm od środka pojedynczego piksela do środka sąsiednich pikseli. Im wyższa wartość Pixel Pitch, tym bardziej będą oddalone od siebie piksele, tym niższa będzie rozdzielczość ekranu diodowego i tym niższa cena końcowa telebimu.

W celu dokonania zakupu ekranu diodowego o odpowiedniej rozdzielczości, a co za tym idzie, w cenie odpowiedniej do jego rzeczywistego wykorzystania, należy wiedzieć, gdzie zostanie on zainstalowany i w jakiej przybliżonej odległości będą znajdować się odbiorcy wyświetlanych na nim treści. Im niższa wartość Pixel Pitch, tym bliżej będą mogły znajdować się osoby oglądające dane obrazy na ekranie diodowym, ponieważ będą się one charakteryzowały ostrością i wysoką rozdzielczością (wystarczy wziąć pod uwagę ekrany diodowe na lotniskach, dworcach lub wewnątrz sklepów). Z drugiej strony, w sytuacji gdy osoby znajdują się w dużej odległości od ekranu diodowego (np. na stadionie, w krytym obiekcie sportowym lub na ulicy), moduły tworzące telebim mogą charakteryzować się mniejszą rozdzielczością, tj. wyższą wartością Pixel Pitch, co umożliwia znaczną oszczędność w momencie zakupu.

Nasi konsultanci z przyjemnością udzielą rady odnośnie wyboru idealnej wartości Pixel Pitch, gwarantując uczciwość ceny zakupu: skontaktuj się z nami bez żadnych zobowiązań!

JASNOŚĆ (NIT) I ZUŻYCIE ENERGII

W przypadku gdy ekran diodowy jest zainstalowany w miejscu zewnętrznym, w którym liczba godzin ciemności zmienia się w znaczący sposób w ciągu roku, w celu optymalnej oszczędności energii ważne jest, aby użyć czujnika zmierzchu, który jest w stanie zapewnić poszczególnym panelom LED odpowiednią jasność mierzoną w NIT: im wyższa wartość NIT, tym większa jasność telebimu.

Wyższy koszt początkowy, który obejmuje również system czujników zmierzchu dokonujących pomiaru światła obecnego o każdej porze dnia w miejscu instalacji ekranu diodowego, przekłada się na oszczędność kosztów w zakresie zużycia energii elektrycznej: im dłuższa będzie żywotność produktu na przestrzeni lat, tym większe będą oszczędności. Czujniki zmierzchu, na podstawie natężenia światła mierzonego na przedniej powierzchni ekranu diodowego, dostosowują jasność paneli LED telebimu tak, aby zapewnić zużycie odpowiedniej ilości energii elektrycznej potrzebnej do prawidłowego wyświetlania treści na ekranie diodowym.

Ponadto, najnowszej generacji telebimy, tak jak w każdej dziedzinie hi-tech, są wyposażone w bardziej zaawansowane technologie, które są w stanie poprawić wydajność przy takim samym zużyciu energii w porównaniu do starszych modeli. Dlatego też ważne jest, aby w procesie zakupu sprawdzić również poziom technologii i zużycia, gdyż początkowe oszczędności nie zawsze odpowiadają oszczędnościom w zakresie kosztów eksploatacji ekranu diodowego.

GWARANCJA EUROPEJSKA I POMOC 24/7

Dzięki naszemu centrum projektowemu, testowemu i serwisowemu znajdującemu się we Włoszech, zaledwie kilka kilometrów od Turynu, jesteśmy w stanie zagwarantować bardzo wysoką niezawodność sprzedawanych przez nas ekranów diodowych, a wdrożenie standardów Gwarancji Europejskiej UE zamiast standardów azjatyckich zapewnia maksymalną ochronę naszych Klientów, gwarantując ich jak najlepszą obsługę. Doświadczenie zdobyte w ciągu ponad 40 lat działalności w branży Digital Signage sprawiło, że nasza firma uzyskała certyfikat ISO 9001 i została wybrana przez ponad 22 000 Klientów, na bazie takiej samej liczby instalacji na całym świecie.

Jeżeli zamierzasz dotknąć naszych produktów i zobaczyć na własne oczy różnice między produkowanymi i sprzedawanymi przez nas ekranami diodowymi, pragniemy poinformować, iż posiadamy do dyspozycji duży wewnętrzny i zewnętrzny salon wystawowy w pobliżu Turynu (Włochy), gdzie z przyjemnością przedstawimy charakterystykę różnych telebimów LED, doradzając jak najlepsze rozwiązanie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Ostateczna cena sprzedaży naszych ekranów diodowych obejmuje wstępne doradztwo przedsprzedażowe, gwarancję, wsparcie posprzedażowe 24/7 (telefonicznie, pocztą elektroniczną i w razie potrzeby na miejscu), z szybkością interwencji, która jest niedościgniona przez naszą konkurencję: wystaw nas na próbę!

ZAPYTAJ O INFORMACJE LUB NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ WYCENĘ DOTYCZĄCĄ JEDNEGO Z NASZYCH EKRANÓW LEDOWYCH

Skontaktuj się z nami
Centrum kongresowe
STOISKA WYSTAWIENNICZE I SALE KONGRESOWE
Centrum kongresowe
STOISKA TARGOWE I SALE KONGRESOWE

Instalacja na stoisku jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów zastosowania ekranów diodowych, dzięki możliwości dostosowania wymiarów i kształtów do indywidualnych potrzeb.

Stoiska targoweSale kongresowe
Wielki ekran na koncercie
KONCERTY, IMPREZY, POKAZY MODY
Wielki ekran na koncercie
KONCERTY, IMPREZY, POKAZY MODY

Telebimy zamontowane na scenach z okazji dużych koncertów i imprez mogą charakteryzować się bardzo rozległą powierzchnią: dzięki temu obrazy mogą docierać do publiczności znajdującej się w znacznej odległości od sceny.

KoncertyPokazy mody
Siedziba nadawcy telewizyjny
STUDIA TELEWIZYJNE I RADIOWE, POMIESZCZENIA OPERACYJNE
Siedziba nadawcy telewizyjny
STUDIA TELEWIZYJNE I RADIOWE, POMIESZCZENIA OPERACYJNE

Ekrany diodowe powszechnie stosowane w studiach nadawców telewizyjnych i radiowych, stały się nieodzownym elementem pracy również w pomieszczeniach operacyjnych i sterowniach.

Studia telewizyjne i radiowePomieszczenia operacyjne
Centrum handlowe
SKLEPY, MEGASTORE I CENTRA HANDLOWE
Centrum handlowe
SKLEPY, WITRYNY I CENTRA HANDLOWE

Duże ekrany LED stosowane w sklepach i centrach handlowych zwiększają sprzedaż, co potwierdzają liczne badania naukowe.

SklepyWytrynyCentra handlowe
Duży ekran wewnątrz dyskoteki
DYSKOTEKI I KINA
Duży ekran wewnątrz dyskoteki
DYSKOTEKI, KINA I KINA SAMOCHODOWE

Spektakularne ekrany diodowe zainstalowane wewnątrz najmodniejszych dyskotek i najnowocześniejszych kin wprowadzają publiczność w nowy wymiar rozrywki.

DyskotekiKinaKina samochodowe
Ekrany LED we wnętrzach Portu Lotniczego w Dubaju
LOTNISKA I STACJE KOLEJOWE
Ekrany LED we wnętrzach Portu Lotniczego w Dubaju
LOTNISKA I STACJE KOLEJOWE

Nie tylko przekazy reklamowe, lecz także przydatne informacje i aktualizacje w czasie rzeczywistym dla pasażerów: ekrany diodowe instalowane na lotniskach i dworcach kolejowych posiadają charakter uniwersalny.

Lotniska i stacje kolejowe
Telebim na stadion
STADIONY, OBIEKTY SPORTOWE I ARENY
Telebim na stadion
STADIONY, KRYTE OBIEKTY SPORTOWE I ARENY

Dzięki telebimom i ekranom LED na obrzeżach stadionów i obiektów sportowych możliwe jest bieżące informowanie widzów o przebiegu meczu, a także emitowanie reklam sponsorów.

StadionyKryte obiekty sportoweAreny
Telebimy reklamowe na budynki
BUDYNKI I ULICE
Telebimy reklamowe na budynki
BUDYNKI I ULICE

Ekrany diodowe umieszczone na placach i wzdłuż dróg o dużym natężeniu ruchu stanowią bardzo skuteczny środek przekazu reklam i informacji.

BUDYNKIDUŻE OKNAULICE I MIEJSCA PUBLICZNE